Prezes Emirates szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum otworzył Arabian Travel Market (ATM) 2022. Rozpoczęła się 29. edycja największej na Bliskim Wschodzie imprezy podróżniczo-turystycznej.

Jak podkreślił szejk Ahmed bin Saeed podczas otwarcia ATM 2022, „Dubaj nadal umacnia swoją pozycję kraju przodującego w globalnym ożywieniu na rynku podróży i turystyki, organizując globalne wydarzenia, które gromadzą decydentów z całego świata”. Dubaj udowodnił w ciągu ostatnich dwóch lat pandemii, że potrafi zapewnić bezpieczeństwo zarówno turystom, jak i gościom globalnych wydarzeń – dodał szejk.

„Dubaj zapewnia unikalny model zrównoważonego rozwoju, który nie tylko promuje postęp gospodarczy w kraju, ale także stymuluje wzrost w regionie i na szerszych rynkach globalnych. Arabian Travel Market stanowi istotną platformę łączącą liderów turystyki i branży turystycznej na Bliskim Wschodzie oraz na całym świecie, którzy dzięki takim imprezom mogą odkrywać nowe możliwości rozwoju i współpracy” – powiedział szejk Ahmed bin Saeed.

Szejkowi Ahmedowi podczas inauguracji towarzyszyła Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Departamentu Gospodarki i Turystyki Dubaju (DET); Wasyl Zhygalo, Dyrektor RX Global; Danielle Curtis, dyrektor wystaw na Bliski Wsc hód, ATM; oraz wielu innych VIP-ów.

Odbywające się od poniedziałku 9 do czwartku 12 maja wydarzenie jest o ponad 85 proc. większe niż ATM 2021. Podczas ATM 2022 zaprezentuje się 1500 wystawców ze 158 miejsc na całym świecie, a targi odwiedzi 20 tys. uczestników. Po targach odbędą się ATM Virtual, które potrwają od wtorku 17 do środy 18 maja.