Przedstawiciele turystyki z całego świata powrócą w przyszłym tygodniu do Dubaju na Arabian Travel Market, ważne wydarzenie dla branży turystycznej na Bliskim Wschodzie, które rozpocznie się 9 maja w Dubai World Trade Centre.

W czterodniowych targach ATM, które potrwają do 12 maja, weźmie udział ponad 20 tyś. odwiedzających i ponad 1,5 tys. wystawców. Na wystawie pojawi się 112 krajów, od Japonii po Jamajkę i RPA po Włochy. Profesjonaliści z branży będą mieli okazję spotkać się i omówić najnowsze trendy z sektora podróży, w tym technologię, transport, zrównoważony rozwój, wydarzenia i biznes.

„Branża turystyczna po COVID-19 odbiła się w niewiarygodnym tempie. W rezultacie zaobserwowaliśmy wyraźny wzrost uczestnictwa na ATM 2022, przy czym powierzchnia wzrosła o ponad 85 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem, a powierzchnia wystawców na Bliskim Wschodzie przyćmiła poziomy z 2019 roku.” – powiedziała Danielle Curtis, dyrektor ds. Wystaw ME – Arabian Travel Market.

Zgodnie z tegorocznym tematem przewodnim „Przyszłość międzynarodowych podróży i turystyki”, ATM 2022 zaprezentuje nową technologię, która wyeliminuje potrzebę stosowania wizytówek i umożliwi wystawcom i odwiedzającym dzielenie się szczegółami, broszurami i materiałami marketingowymi za pośrednictwem innowacyjnych skanerów i odznak.

W oparciu o sukces targów wirtualnych ATM z czasu globalnej pandemii, po tegorocznym wydarzeniu nastąpi trzecia odsłona ATM Virtual, która odbędzie się od wtorku 17 do środy 18 maja 2022 r.

ATM 2022 odbywa się we współpracy z Dubai World Trade Centre, a jego strategicznymi partnerami są Dubajski Departament Gospodarki i Turystyki (DET) jako Partner Destination, Emirates jako Oficjalny Partner Lotniczy i Emaar Hospitality Group jako Oficjalny Partner Hotelowy.