Od początku tego roku Wietnam przyciąga dużą liczbę turystów z Kambodży.

Przejście graniczne Mộc Bài w prowincji Tây Ninh odnotowało blisko 390 000 obywateli Kambodży wjeżdżających do Wietnamu.

– Kiedyś Kambodżanie przyjeżdżali tu wyłącznie w celach medycznych, ale ostatnio rośnie liczba tych, którzy przyjeżdżają w celach turystycznych – powiedział Trương Đức Hải, dyrektor Orient Pearl Travel Co..

Dodał również, że turystyka medyczna Wietnamu musi zacząć oferować profesjonalne wycieczki, łącząc się z prestiżowymi ośrodkami medycznymi.

Phạm Ngọc Hà, zastępca dyrektora generalnego Saco Travel, powiedział, że większość kambodżańskich turystów wybiera dość krótki pobyt w Wietnamie, dlatego biura podróży skupiają się na poprawie jakości obsługi.

Przedstawiciele branży turystycznej zwrócili się również do prowincji graniczących z Kambodżą o uproszczenie procedur wjazdowych, ponieważ są one dość czasochłonne.

Odwiedzający z Kambodży przybywają zwłaszcza w weekendy i okresy świąteczne, aby odwiedzić pagody, górę Núi Bà lub plaże, takie jak Vũng Tàu i Nha Trang. Jest to zachęta dla lokalnych obiektów noclegowych i restauracji do ulepszania usług i zwiększania zadowolenia klientów oraz pobudzenia lokalnej turystyki.