Tajlandia umożliwi wjazd bez kwarantanny podróżnym z krajów niskiego ryzyka, w tym z Wielkiej Brytanii, Singapuru, Niemiec, Chin i USA.

„Zaczniemy stopniowo umożliwiać ludziom podróżowanie bez utrudnień. Wielka Brytania, Singapur i Australia zaczynają łagodzić zasady podróżowania za granicę dla swoich obywateli. Od 1 listopada Tajlandia zacznie akceptować wjazd do kraju bez kwarantanny dla osób, które ukończyły szczepienia i przybywają do Tajlandii drogą lotniczą” – powiedział w ogólnokrajowej audycji telewizyjnej premier Prayut Chan-o-cha.

Dodał, że osoby wjeżdżające do Tajlandii „muszą pochodzić z krajów, które określamy jako kraje niskiego ryzyka”. „Wjeżdżając do Tajlandii, wszystkie osoby muszą wykazać, że są wolne od Covid-19 i poddać się ponownym testom po przybyciu do Tajlandii. Następnie mogą swobodnie podróżować po kraju” – zaznaczył premier.

Na razie Tajlandia otworzy się na podróżnych z 10 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Singapuru, Niemiec, Chin i USA. „Naszym celem będzie zwiększenie liczby tych krajów do 1 grudnia 2021 r., a następnie, do 1 stycznia 2022 r., jeszcze bardziej ją zwiększymy” – podkreślił Prayut Chan-o-cha.

Podróżni z krajów, które nie są uważane za kraje niskiego ryzyka, są nadal mile widziani w Tajlandii – powiedział premier – ale muszą liczyć się z większymi ograniczeniami, w tym z kwarantanną.