Bali

Stowarzyszenia turystyczne wzywają rząd Indonezji do skrócenia okresu kwarantanny dla wszystkich przybywających pasażerów z zagranicy. Kraj przygotowuje się do ponownego otwarcia Bali dla w pełni zaszczepionych gości z wybranych krajów od 14 października.

Apel branży turystycznej pojawił się po tym, jak minister ds. morskich i inwestycji Luhut Binsar Pandjaitan ogłosił, że rząd skróci okres kwarantanny dla zagranicznych gości z ośmiu do pięciu dni.

Handel uważa jednak, że okres ten powinien zostać skrócony jeszcze bardziej – do jednego do trzech dni dla przybywających gości. Tym bardziej, że muszą oni być w pełni zaszczepieni, przedstawić ujemny wynik testu COVID-19 PCR wykonany przed przyjazdem i zostać ponownie zbadani po przybyciu na Bali.

Dlatego cztery główne stowarzyszenia turystyczne – Stowarzyszenie Indonezyjskich Biur Podróży (ASITA ’71), Stowarzyszenie Biur Podróży w Indonezji (ASTINDO), Stowarzyszenie Indonezji Inbound Tour Operators ( IINTOA) oraz Indonezyjskie Stowarzyszeni Liderów Wycieczek (ITLA) wystosowało list do rządu.

Artha Hanif, przewodniczący ASITA ’71 zauważył, że skrócenie okresu samoizolacji do trzech, a nawet dwóch dni pozwoli na uzyskanie wyniku testu PCR. Ponadto, pozwoli podróżnym zaoszczędzić na kosztach podróży, biorąc pod uwagę to, że – według Artha – obsługa hotelowej kwarantanny będzie wiązała się z minimalnym dodatkowym kosztem w wysokości siedmiu milionów rupii (492 dol.).

Podkreślił, że istnieją wystarczające protokoły w celu ochrony bezpieczeństwa podróżnych, ponieważ będą oni monitorowani przez aplikację do śledzenia kontaktów Peduli Lindungi i będą musieli wykupić ubezpieczenie podróżne na wydatki medyczne związane z COVID-19 przed przyjazdem na Bali.

Inni przedstawiciele branży podkreślili z kolei konieczność utworzenia korytarzy z innymi krajami i regionami, aby ułatwić dwukierunkowe podróżowanie bez kwarantanny w ramach planu ponownego otwarcia granic.