Mjanma

Myanmar (dawniej Birma) poszerza program bezwizowy o Honkong i Macau. Od 1 października posiadacze paszportów z Hongkongu i Macau mogą wsiąść do samolotu i udać się do Myanmar bez wcześniejszych uzgodnień wizowych. W chwili przybycia, zgodnie z oświadczeniem Myanmar Tourism Marketing (MTM), nie jest wymagana żadna opłata ani zaświadczenie.

Rząd Mynamar zapewnia również obywatelom Chin „wizę po przybyciu” (visa on arrival) na międzynarodowych lotniskach w Rangun, Mandalay i Nay Pyi Taw, za opłatą w wysokości 50 USD.

Na początku września rząd zezwolił na wjazd do Myanmaru przez dwa lądowe przejścia graniczne, Tamu i Rih Khaw Dar, i kontynuowanie podróży do Tajlandii drogą lądową.

Wizę wjazdową można zatwierdzić w ciągu trzech dni.

Pasażerowie podróżujący drogą lądową, którzy chcą przejechać przez Myanmar własnym samochodem, muszą złożyć wniosek o zezwolenie w Ministerstwie Hotelarstwa i Turystyki.

Powyższe wizy są ważne przez 30 dni, z możliwością przedłużenia w urzędzie imigracyjnym w kraju lub za opłatą 3 USD / dzień za przedłużenie pobytu.

Przypomnijmy, że obywatele polscy objęci są obowiązkiem wizowym. O wizy można ubiegać się on-line: http://www.evisa.moip.gov.mm/

źródło: TTG Asia
foto: Corto Maltese 1999/Wikimedia CC BY 2.0