Malezja

Popularna miejscowość wypoczynkowa w Malezji, Langkawi, po raz pierwszy od 20 miesięcy szykuje się na przyjęcie zagranicznych turystów w ramach międzynarodowej bańki turystycznej, która startuje 15 listopada.

Premier Malezji Ismail Sabri Yaakob powiedział, że pilotażowy projekt będzie prowadzony przez trzy miesiące, zanim zostanie wprowadzony na inne wyspy i miejsca w kraju.

Lista krajów, których obywatele będą mogli spędzić wakacje w Langkawi w ramach projektu pilotażowego, nie została jeszcze ogłoszona.

Wymogiem dla turystów zagranicznych wjeżdżających na Langkawi jest minimum trzydniowy pobyt z potwierdzeniem negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na 72 godziny przed wyjazdem ze swojego kraju. Będą również musieli posiadać ubezpieczenie w wysokości co najmniej 80 tyś. dol. i pobrać aplikację do śledzenia kontaktów MySejahtera.

Singapur i Korea Południowa tworzą korytarz dla zaszczepionych podróżnych>>

Zagraniczni turyści przybywający na międzynarodowe lotnisko w Kuala Lumpur muszą przejść szybkie testy molekularne przed kontynuowaniem podróży do Langkawi, podczas gdy osoby lecące bezpośrednio do Langkawi będą musiały przejść testy PCR drugiego dnia po przybyciu.

Podróżni przebywający tylko trzy dni muszą zarobić drugiego dnia test na Covid-19, aby opuścić Malezję, podczas gdy osoby przebywające dłużej niż pięć dni mają przejść test piątego dnia. Wszystkie koszty ponosi podróżny.

Projekt pilotażowy jest skierowany do w pełni zaszczepionych osób, a dzieciom poniżej 18 roku życia muszą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie.