Rząd Indonezji przeznaczy 9,2 miliarda rupii (645 mln dol.) z budżetu państwa na 2022 r. na odbudowę turystyki, a pieniądze zostaną wydane na rozwój atrakcji i usług turystycznych, a także na promocję poszczególnych miejsc i wsparcie sektora prywatnego.

Minister finansów Indonezji Sri Mulyani Indrawati powiedział, że budżet zostanie podzielony na 6,5 ​​biliona rupii na wydatki rządu centralnego i 2,8 biliona rupii na wydatki regionalne. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozwój pięciu superpriorytetowych miejsc docelowych: jeziora Toba, Borobudur, Mandalika, Labuan Bajo i Likupang.

Sandiaga Uno, minister turystyki i gospodarki kreatywnej powiedział, że ​​w 2022 r. ministerstwo skupi się bardziej na promowaniu rynków przyciągających wysokiej jakości turystów. Dodał, że priorytetowo będzie traktowany również „duch zrównoważonego rozwoju” i turystyka oparta na przyrodzie w pięciu priorytetowych miejscach docelowych, a także ochrona kultury.

W 2021 r. rząd przeznaczył 7,67 biliona rupii na wsparcie strategicznych obszarów turystyki narodowej, ekoturystyki i szkolenia zasobów ludzkich w sektorze turystycznym.