Koronawirus

Kambodża jest ostatnim z rosnącej listy krajów Azji Południowo-Wschodniej, które wprowadzają zakazy podróży z Europy i Wielkiej Brytanii, ponieważ rządy walczą o powstrzymanie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Kambodża

Kambodża zakazała wjazdu podróżnych z pięciu krajów – Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Stanów Zjednoczonych – przez 30 dni, począwszy od 17 marca, ponieważ w Phnom Penh odnotowano kolejne przypadki zarażenia.

Malezja

Pasażerowie przybywający na międzynarodowe lotnisko w Kuala Lumpur, stolicy Malezji są monitorowani za pomocą skanera termicznego. Ponadto kraj wezwał swoich obywateli do powstrzymania się od podróży. Wszyscy urzędnicy rządowi i obywatele powracający z Europy, Stanów Zjednoczonych i Iranu są również zobowiązani do poddania się kwarantannie przez 14 dni, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministerstwo Zdrowia. Ponadto wszystkie międzynarodowe rejsy rzeczne są zabronione od 13 marca do odwołania.

Wietnam

Od 15 marca Wietnam zakazał podróżującym z historią podróży do Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i krajów Schengen w ciągu ostatnich 14 dni. Zakaz będzie obowiązywał przez 30 dni. Rząd Wietnamu zawiesił na miesiąc wydawanie wiz podróżnym ze wszystkich krajów. Zakaz wyklucza osoby podróżujące w interesach dyplomatycznych i służbowych, ale grożą im kontrole stanu zdrowia i ewentualne kwarantanny. Decyzja wynika z zawieszenia przez Wietnam zniesienia wiz dla osób z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Danii, Norwegii, Finlandii i Szwecji. Również podróżni z Korei Południowej i Włoch są zobowiązani do uzyskania wizy w ambasadzie przed przyjazdem.

Sri Lanka

Od 16 marca Sri Lanka nie pozwala na wjazd osobom przybywającym z Wielkiej Brytanii lub podróżującym przez Wielką Brytanię do tego kraju. Ponadto Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie niepotrzebne podróże do kraju.

Singapur

Od niedzieli 16 marca Singapur zakazał również wszystkim odwiedzającym, którzy byli we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Niemczech w ciągu ostatnich 14 dni wjazdu do kraju kraju.

foto: Wu Hong / EPA