IT&CMA

Podczas ceremonii otwarcia organizatorzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat targów.

DarrenNg, dyrektor zarządzający TTG Asia Media, pochwalił stały wzrost targów. To już dwudziesta siódma ich edycja, a wciąż pojawiają się nowi wystawcy i kolejne propozycje sesji biznesowych i paneli naukowych.

Chiruit Isarangkun Na Ayuthaya, prezes Tajlandzkiego Biura Wystaw, dziękował organizatorom za promowanie Tajlandii na całym świecie. Podkreślał, że kreatywność wystawców z roku na rok jest coraz większa i przedstawia Tajlandię jako centrum turystyki, a także atrakcyjną lokalizację turystyczną samą w sobie. Świadczą o tym nawet twarde dane – miasto Phuket to najbardziej zatłoczone miasto na świecie!

Również dyrektor THAI Airways, Siriphong Mangkalee, podkreślał, jak ważne są targi dla ogólnoświatowej turystyki. Opisywał nowe połączenie z Bangkoku do japońskiego Sendai. Wyraził również nadzieję, że na targach narodzą się kolejne pomysły i propozycje na atrakcyjne połączenia lotnicze.

Jedną z ważniejszych części targów jest konferencja poświęcona turystyce biznesowej. Podczas dwóch dni spotkań w godzinach porannych odbędą się prezentacje biznesowe, popołudniami natomiast nadejdzie czas na konferencje i spotkania networkingowe. Wśród tematów poruszonych na konferencji znajdą się ogólne perspektywy dla sektora turystyki biznesowej w Azji w 2020 roku, kwestie bezpieczeństwa cyfrowego, używania technologii w codziennej pracy, a także trend podróży typu bleisure, czyli łączących spotkanie biznesowe z wypoczynkiem. Konferencja na temat turystyki biznesowej jest organizowana od 1998 roku i ma na celu kultywowanie najlepszych praktyk wśród decydentów i pracowników sektora podróży służbowych. Połączenie spotkania z targami IT&CMA to mocna platforma umożliwiająca uczestnikom wymianę doświadczeń, uczenie się nowych sposobów pracy, a także zawieranie współpracy biznesowej.

Targi IT&CMA zorganizowano po raz pierwszy w 1993 roku. Od tego czasu systematycznie powiększają swoją ofertę. Są największym na świecie wydarzeniem reklamującym usługi MICE w regionie Azji i Pacyfiku. W tym roku odbywają się w dniach 24-26 września. W poprzedniej edycji targów wzięło udział ponad trzy tysiące delegatów, w tym ponad 800 wystawców i 450 hosted buyers.

www.itcma.com

(MMP)