W październiku Tajlandia powitała zaledwie 1,2 tysiąca zagranicznych turystów. To przepaść w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy kraj odwiedziło w ciągu miesiąca aż 3 milionów podróżnych.

W październiku Tajlandia odnotowała pierwszych zagranicznych turystów od kwietniowego zakazu. Przez znaczny spadek turystów napędzających krajową gospodarkę, zmniejszyła się ona w trzecim kwartale o 6,4% w porównaniu do roku poprzedniego.

Natomiast w drugim kwartale spadek wyniósł 12,1%. Mimo złagodzenia niektórych ograniczeń sytuacja nie poprawia się, ponieważ brak turystów znacznie ogranicza ożywienie gospodarcze.

Z danych Ministerstwa Turystyki wynika, że w ostatnim czasie przybyło 471 osób z Chin, 231 z sąsiedniej Kambodży, 178 z krajów Bliskiego Wschodu i 116 z Europy. Jednak wszyscy podróżują na specjalnych 90-dniowych wizach, które wymagają dwóch tygodni kwarantanny.

Ponadto władze przewidziały w tym roku 6,7 mln turystów zagranicznych po zeszłorocznej rekordowej liczbie 39,9 mln turystów, którzy wydali 1,91 biliona bahtów (63 mld dolarów). Co daje około 11,3% produktu krajowego brutto (PKB). Przewiduje się, że w 2021 roku kraj odwiedzi jedynie 5 mln turystów z zagranicy.

źródło: skift
foto: unsplash


Zima w Dolinie Słońca!