W poniedziałek w Nanning, stolicy regionu autonomicznego Guangxi Zhuang w południowych Chinach, odbyła się impreza Młodzież Chiny-ASEAN 2022 „Ramię w ramię”.

Wydarzenie miało na celu pogłębienie wymiany kulturalnej i międzyludzkiej między Chinami a krajami ASEAN, podczas którego ponad 300 uczestników spotkało się zarówno online, jak i offline.

Przedstawiciele krajów m.in. Chin, Laosu i Tajlandii podzielili się historiami, których doświadczyli dzięki korzystnej dla wszystkich współpracy Chin i krajów ASEAN, poruszając takie tematy, jak współpraca międzynarodowa przeciwko COVID-19 oraz wymiany kulturalne.

„Ludzie dla ludzi i wymiana kulturalna oraz wzajemne uczenie się wśród młodzieży to ważne sposoby na wzmocnienie więzi międzyludzkich między Chinami a krajami ASEAN” – powiedział Sun Jin, zastępca sekretarza komitetu regionalnego w Guangxi Ligi Młodzieży Komunistycznej. Chin.

„Mam nadzieję, że młodzi przyjaciele będą kontynuować przyjaźń, dążyć do wspólnego rozwoju i angażować się w praktyczną współpracę oraz wnosić swoją mądrość i siłę w budowanie bliższej społeczności Chiny-ASEAN ze wspólną przyszłością” – dodał Sun.

źródło: Silk Road Poland